Willa Bursztynowa  

Opis działalności

Aktualna oferta

Skontaktuj się z namiFirma Remontowo-Budowlana "LASOŃ-BUD" obecna jest na budowlanym rynku od 1986 roku.

Solidność, fachowość, doświadczenie jej właściciela pana Marka Lasonia sprawiły, iż szybko zyskała wysoką renomę i dzisiaj z powodzeniem wykonuje obiekty pod klucz, zajmuje się renowacją zabytków i ocieplaniem budynków w technologiach Drywit, Bolix, Ceresit, Baumit, Atlas, Kabe, Terranowa, Rockwool, Kreisel. Wykonuje budynki w technoligii tradycyjnej, Ytong, Hebel, THERMOMUR. Zajmuje się montarzem oraz wymianą stolarki (Firma jest autoryzowanym partnerem FAKRO), zakłada nowoczesne systemy kominowe i wentylacyjne. Oferowane przez firmę prace wykończeniowe obejmują: gładzie gipsowe, malowanie, suche tynki, flizowanie, układanie paneli ściennych i podłogowych.


Zawodowe szlify właściciel firmy zdobywał na budowie elektrowni Bełchatów, gdzie pracował jako absolwent Technikum Budowlanego. Wrócił jednak do Krakowa. Tutaj znalazł zajęcie, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, przy renowacji zabytkowych budynków , m.in. przy ulicy Józefa, Bogusławskiego, Krakowskiej, a także przy odnowie kompleksu im. ks. Siemaszki w szpitalu Narutowicza.

Kiedy w Wieliczce powstał cech rzemieślników, szybko podjoł decyzję i w 1987 roku przeniusł się tutaj z cechu krakowskiego.

Pierwsze zlecenia już we własnej firmie dotyczyły usług remontowo-budowlanych. Był to okres współpracy głównie z PGM Podgórze w Krakowie i wykonywanie remntów budynków dla Akademii Rolniczej.

Ważnym etapem w dziedzinie firmy było ukończenie przez jej właściciela kursu systemu dociepleń w firmie Drywit oraz uzyskanie certyfikatu firmy Toread. Pan Marek Lasoń legitymuje się również certyfikatem ośrodka HBO MINSTER w Westfalii, gdzie na specjalistycznym kursie poznawał tajniki modernizacji budynków ze szczególnym uwzględnieniem zasad termomodernizacji.

Trudno wymienić wszystkie wykonane przez firmę prace. Na swoim koncie ma ona m.in. wybudowanie domów jednorodzinnych pod klucz na terenie Krakowa oraz remonty i adaptacje pomieszczeń biurowych dla kilku firm krakowskich. Była generalnym wykonawcą restauracji na zamku królewskim w Niepołomicach. a dla mieszczącego się tam Gminnego Centrum Kultury remontowała dwie główne sale. Wykonywała docieplenia budynków jednorodzinnych w Kłaju, Wieliczce i Krakowie. Była generalnym wykonawcą siedziby Powiatowego Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Wieliczce.

Firma pana Marka Lasonia wykonuje wszystkie prace budowlane od projektu pod klucz. Jej właściciel przyjmuje zlecenia na trudne, skomplikowane remonty, bo przy nich właśnie procentuje wcześniej zdobyte doświadczenie. Tym doświadczeniem chętnie się dzieli szkoląc adeptów budowlanego rzemiosła. Jego uczniowie czterokrotnie wygrali Małopolski Konkurs Wiedzy BHP, a w zawodach centralnych znaleźli się w ścisłej czołówce (DYPLOMY). Właściciel firmy jest także rzeczoznawcą ds. usług i materiałów budowlanych w Małopolskiej Inspekcji Handlowej.

Ale firma pana Marka Lasonia kojarzy się nie tylko z ofertą remontowo-budowlaną. Jej właściciel pracuje społecznie i prowadzi działalność charytatywną - sponsorował m.in. koncerty muzyki dawnej odbywające sie w pałacu w Grodkowicach, swojej rodzinnej miejscowości.
WebDesign © www.complex-media.pl
© complex-media 2005